How to play Ziggs the Immortal? (EN-TR) Ölümsüz Ziggs nasıl oynanır?

1

 • 278
 • 0
 • 4.763
 • Reply

 • Download Open in the desktop app ADD TO PLAYLIST

  mehmetfix

  Published on Feb 26, 2022
  About :

  EN

  Hello everyone
  Today, I played Ziggs in RURF mode, one of the fun modes that came to the League of Legends game. When I first played this game two years ago, I was comparing Ziggs and Tristana champions to each other. But these two champions are hardly alike. Ziggs is a magic champion and also Ziggs' ability damage is really high. Ziggs is very strong in ability damage for any physical damage champion. After getting 6 items, Ziggs' passive attacks can deal more than a thousand damage to towers. Tristana is the physical damage champion. Tristana's basic attacks are a very powerful champion.

  Usually they get the item called Liandry for Ziggs, but I prefer Luden item in RURF and URF mode because the extra damage for Luden takes exactly 3 seconds. I deal extra damage to enemy champions once every 3 seconds. But if you want, you can also get the Liandry item for Ziggs' E ability. But I think the Luden item in RURF mode makes much more sense for Ziggs.

  For the early game in this match, I always gave my two opponents against me. Thanks to these damage, I was able to easily defeat them. Because he played really well with the champion playing in the same lane as me, I was able to take down opponents very easily.

  TR

  Herkese merhaba
  Bugün League of Legends oyununa gelen eğlenceli modlarından biri olan RURF modunda Ziggs oynadım. İki yıl önce bu oyunu ilk defa oynadığım zaman Ziggs ve Tristana şampiyonlarını birbirine çok benzetiyordum. Ama bu iki şampiyon birbirine neredeyse hiç benzemiyor. Ziggs bir büyü şampiyonu ve ayrıca Ziggs' in yetenek hasarı gerçekten çok yüksek. Ziggs, herhangi bir fiziksel hasar şampiyonuna göre yetenek hasarı bakımından çok güçlü. 6 tane item aldıktan sonra Ziggs' in pasif saldırıları kulelere binden fazla hasar vurabilir. Tristana ise fiziksel hasar şampiyonu. Tristana' nın normal saldırıları çok güçlü bir şampiyon.

  Genelde Ziggs için Liandry adlı itemi alırlar ama ben RURF ve URF modunda Luden itemi tercih ederim çünkü Luden için ekstra hasar tam 3 saniye sonra olur. Her 3 saniyede bir kere rakip şampiyonlara ekstra hasar veririm. Ama isterseniz Ziggs' in E yeteneği için de Liandry itemini de alabilirsiniz. Ama RURF modunda Luden itemi Ziggs için çok daha mantıklı bence.

  Bu maçta erken oyun için sürekli karşıdaki iki tane rakibime hasr verdim. bu hasarlar sayesinde onları kolayca alt edebildim. Benimle aynı koridorda oynayan şampiyonda gerçekten çok iyi oynadığı için ben çok kolay bir şekilde rakipleri alt edebilyordum.

  Tags :

  cch tr cent neoxian proofofbrain vyb waivio aeneas

  Woo! This creator can upvote comments using 3speak's stake today because they are a top performing creator! Leave a quality comment relating to their content and you could receive an upvote worth at least a dollar.

  Their limit for today is $0!
  Comments:
  Time until mehmetfix can give away $0 to their commenters.
  0 Days 0 Hours 0 Minutes 0 Seconds
  Reply:

  To comment on this video please connect a HIVE account to your profile: Connect HIVE Account

  More Videos

  04:07:57
  1 views 8 months ago $
  04:20
  4 views 2 years ago $
  01:33
  1 views 2 years ago $
  09:54
  0 views 8 months ago $
  09:29
  3 views 7 months ago $
  01:47
  2 views a year ago $