Some Nice Goals from eFootball PES 2021

4

 • 23
 • 0
 • 1.693
 • Reply

 • Open in the desktop app ADD TO PLAYLIST

  veliozdemiroglu

  Published on Feb 10, 2022
  About :

  Hi Hive Gaming Community! I have played Pro Evolution Soccer game series for many years. First game that I have played was PES 3 and the last one is eFootball PES 2021. Among these games, I liked PES 6, PES 2009 and PES 2021 the most. PES 2013, which was liked by many, was not for me.

  Apart from that, I also play Fifa from time to time, but I don't prefer it because the gameplay is not like Pes. Fifa is a game I play just to keep myself up to date, it is also much more powerful than Pes in terms of license. Maybe, if there is a recording that I like very much, I can share it from my fifa videos.

  Coming to the content of this video, I prepared a small remote goal collage as it is my first video in the game group. In the coming weeks, I will share Pes videos with you in separate concepts. There are four goals in total. Two of them are free kicks and two are long shots. The goals are scored by Real Madrid's Brazilian star Casemiro, Belgian superstar Kevin De Bruyne, German panzer Toni Kroos and Turkish National Team's young star Cengiz Ünder.

  I hope you enjoy watching. See you later...

  Merhaba Hive Oyun Topluluğu! Pro Evolution Soccer oyun serisini uzun yıllardır oynuyorum. Oynadığım ilk oyun PES 3 ve sonuncusu eFootball PES 2021. Bu oyunların arasında en çok da PES 6, PES 2009 ve PES 2021 oyunlarını sevdim. Birçoklarının çok beğendiği PES 2013 ise çok da bana göre değildi.

  Bunun dışında arada bir Fifa da oynuyorum fakat oynanışı Pes gibi olmadığı için çok tercih etmiyorum. Fifa sadece kendimi güncel tutmak için oynadığım bir oyun, ayrıca lisans açısından Pes'den çok daha güçlü. Belki, çok beğendiğim bir kayıt olursa, arada fifa videolarımdan da paylaşabilirim.

  Bu videonun içeriğine gelecek olursak, oyun grubundaki ilk videom olduğu için küçük bir uzaktan gol kolajı hazırladım. İlerleyen haftalarda ayrı ayrı konseptlerde Pes videoları da sizinle paylaşacağım. İçerikte toplamda dört gol bulunuyor. Bunlardan ikisi frikik, ikisi de uzaktan şut şeklinde. Gollerin sahipleri de Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Casemiro, Belçikalı süperstar Kevin De Bruyne, Alman panzeri Toni Kroos ve Türk Milli Takımının genç yıldızı Cengiz Ünder.

  Beğeniyle izlemenizi umuyorum. Görüşmek üzere...

  Tags :

  game hivegaming gaming play2earn cent ocdb neoxian football letsplay pes2021

  Woo! This creator can upvote comments using 3speak's stake today because they are a top performing creator! Leave a quality comment relating to their content and you could receive an upvote worth at least a dollar.

  Their limit for today is $0!
  Comments:
  Time until veliozdemiroglu can give away $0 to their commenters.
  0 Days 0 Hours 0 Minutes 0 Seconds
  Reply:

  To comment on this video please connect a HIVE account to your profile: Connect HIVE Account

  More Videos

  03:18
  1 views 4 years ago $
  03:34
  11 views a year ago $
  18:07
  49 views a year ago $
  02:06
  0 views 4 years ago $
  02:14
  22 views 4 months ago $