🎶Hive Open Mic 105🎶Mozart Sonata No 16 C Major K 545 Cover by @rsntpl

16

 • 117
 • 1
 • 3.006
 • Reply

 • Download Open in the desktop app ADD TO PLAYLIST

  rsntpl

  Published on Apr 14, 2022
  About :

  Hello friends, I am honored to present you the colorful notes with my mistakes for the Hive Open Mic 105th Week music event. Sometimes, no matter how much I listen to the songs, no matter how hard I try to rehearse, the result I want does not come out.

  Hive Open Mic 105 Week- Colorful
  Photo theme source

  If we define color in music, I'm sure everyone will offer a different definition. My definition of color in music is a collection of notes that make me happy, inspire and guide my music work.

  In this week's event, I do not hide any of my mistakes from you. Especially the melody at the end was my inspiration, this is Mozart's work. I would like to play the songs of such great masters professionally, but music is my hobby. I want you to forgive my mistakes. It's my pleasure to share music with you, I hope you get the same taste.

  Salut Salon "Wettstreit zu viert" | I noticed the Mozart piece of the woman playing the piano in the "Competitive Foursome" video in the video here. And that's why I had to listen to at least 50 classical music to find this music :)

  My referans video first (Pianist my favorite musician) :

  I like this gruop very much.

  Mozart Piano Sonata No 16 C major K 545 Full Video

  TR

  Merhaba arkadaşlar Hive Open Mic 105. Hafta müzik etkinliğine renkli notaları hatalarımla sizlere sunmaktan onur duyuyorum. Bazen şarkıları ne kadar çok dinlesemde ne kadar çok prova yapmaya çalışsam da istediğim sonuç ortaya çıkmıyor.

  Müzikte rengin ttanımını yapsak eminim herkes farklı bir tanım sunar . Benim müzikteki renk tanımım beni mutlu eden , ilham veren ve müzik çalışmalarıma yön ver notalar topluluğudur.

  Bu haftaki etkinlikte hiç bir hatamı sizden gizlemiyorum. Özellikle bitişteki melodi benim ilham kaynağım oldu bu Mozartın eseri. Böyle büyük ustaların şarkılarını profesyonel derecede çalmayı isterdim ama müzik benim hobim. Hatalarımı hoş görmenizi istiyorum. Sizlerle müzik paylaşmak benim için bir zevk umarım sizde aynı tadı alıyorsunuzdur.

  Salut Salon "Wettstreit zu viert" | "Competitive Foursome" videosundaki piano çalan kadının Mozart eserini buradaki videoda fark etmiştim. Ve bu yüzden bu müziği bulabilmek için en az 50 tane klasik müzik dinlemek zrunda kalmıştım :)

  Bu videoyu izlerken keyif alacaksınız , çaldığım eseri çalan videoki piona çalan kişi.

  Mozart Piano Sonata No 16 C major K 545 Full Video

  Tags :

  openmic music threespeak cch tr cent proofofbrain gems appreciator ocd ocdb instrumental cover

  Woo! This creator can upvote comments using 3speak's stake today because they are a top performing creator! Leave a quality comment relating to their content and you could receive an upvote worth at least a dollar.

  Their limit for today is $25!
  Comments:
  Time until rsntpl can give away $25 to their commenters.
  0 Days 0 Hours 0 Minutes 0 Seconds
  Reply:

  To comment on this video please connect a HIVE account to your profile: Connect HIVE Account

  More Videos

  04:58
  69 views 10 months ago $
  04:01
  35 views 9 months ago $
  10:23
  5 views 5 months ago $
  00:26
  2 views a year ago $
  00:28
  2 views 4 months ago $